covertree.png

Przezorny zawsze ubezpieczony. Wiedzą o tym mieszkańcy domów modułowych w Stanach Zjednoczonych, którzy zakupili polisę ubezpieczeniową za pomocą rozwijanej przez nas platformy Covertree. Żeby było to jednak możliwe, projekt musiał przejść wyboistą drogę zmian.

Klient zgłosił się do nas w maju 2021 r. z niemożliwą do zaakceptowania przez nas jakością kodu. Zaproponowaliśmy mu rozpoczęcie współpracy od napisania aplikacji od zupełnego zera.

Dziś produkt jest już dostępny na rynku. Cieszy się sporą popularnością w kilku stanach w USA, ale chcemy podbić je całe! Nie będzie to jednak możliwe bez dostosowania produktu do wymagań technicznych, prawnych i uwzględnienia uwarunkowań klimatycznych danego regionu.

Zrzut ekranu 2022-07-20 o 14.37.20.png

Dlaczego warto tu pracować?

Projekt nie jest prosty. Ba! Jest bardzo trudny pod względem biznesowym i wymaga zaangażowania się w cały proces. Kluczową rolę odgrywa tu zrozumienie potrzeb produktowych. Nie sprawdzi się tutaj podejście “od taska do taska”.

Developer, który dołączy do naszego teamu będzie mógł rozwijać się w kierunku frontendu, backendu lub jako full-stack.

Bardzo wysoka jakość kodu pisanego w TypeScript znacznie ułatwia wejście w projekt. Od strony frontendu możesz liczyć na rozwój umiejętności związanych z React wraz z najpopularniejszymi narzędziami jak: Redux, React Testing Library, Lerna, MUI, GrpphQL.

Infrastruktura jest rozwijana w oparciu o AWS Cloud Development Kit, dzięki czemu zyskasz możliwość poznania w praktyce najpopularniejszych serwisów AWS — np. AppSync, DynamoDB, Cognito, S3, Amplify, SES, SNS.

Nasz wkład w projekt

Pracujemy nad rozwojem kilku powiązanych ze sobą aplikacji jednocześnie. Każda z nich jest odpowiedzialna za konkretne zadania. Robimy to wspólnie z zespołem klienta, który po swojej stronie liczy trzech developerów.

Z perspektywy frontendu należało skonfigurować projekt tak, aby każda aplikacja była spójna pod względem designu. W tym celu zdecydowaliśmy się zastosować monorepo, w którym zdefiniowaliśmy bibliotekę komponentów współdzieloną przez wszystkie aplikacje. Główną zaletą takiego podejścia jest skalowalność i łatwość użycia. Nie trzeba powtarzać kodu oraz znacznie przyśpiesza to budowanie nowych widoków.

Od strony backendu musimy się mierzyć z bezpieczeństwem, niezawodnością, skalowalnością, a także z optymalizacją kosztów utrzymania systemu. W tym celu zdecydowaliśmy się na architekturę serverless w chmurze AWS. Dzięki takiemu podejściu nie musimy się martwić zarządzaniem czy obsługą środowisk wykonawczych i możemy się skupić na dostarczaniu funkcjonalności niezbędnych do działania biznesu. Do modelowania zasobów chmurowych używamy zestawu AWS Cloud Development Kit z wykorzystaniem TypeScript.

Dostarczyliśmy już dwie, działające aplikacje dla użytkowników. Pierwsza umożliwia zakup polisy — można dostać się do niej z marketing page pod tym adresem. Po wprowadzeniu danych należy kliknąć przycisk "Get a Quote", dzięki czemu użytkownik zostaje przekierowany do docelowej aplikacji.

Druga aplikacja automatyzuje i upraszcza proces zgłaszanie roszczeń. W najbliższym czasie planujemy skupić się nad rozwojem nowych funkcjonalności i pracować nad polepszeniem jakości już istniejących.

Technologie w projekcie

Back-end

nodejs_a5905f5547.svg

Node.js

aws_2cd92394f3.svg

AWS

Front-end

react_d135fe8923.png

React

Redux2.png

Redux

graphql_33bc28735a.png

GraphQL

QA

cypress-io-logo-round.png

Cypress

Przed nami kolejne wyzwania

W najbliższej przyszłości planujemy odświeżyć kod aplikacji webowej poprzez oddzielenie warstwy prezentacji od warstwy transportu danych.

Na horyzoncie jest wypuszczenie kolejnej aplikacji, która pozwala użytkownikom z zakupionymi polisami zgłaszać roszczenia do wydarzeń, które ubezpieczenie pokrywa — tj. kradzież, zalanie, pożar itp. W przyszłości będzie również wdrożony portal administracyjny oraz portal dla agentów ubezpieczeniowych. Będą mogli oni z poziomu aplikacji zarządzać polisami i zgłaszanymi roszczeniami, dodawać dodatkowe ubezpieczenia oraz integrować się z zewnętrznymi partnerami do automatycznej wyceny ryzyka ubezpieczenia.

Planujemy, aby widoki aplikacji dla użytkownika były budowane na podstawie odpowiedzi z API, w dużym stopniu jest to już realizowane.

Pod koniec roku wystartujemy z pracami nad aplikacją do ubezpieczania kamperów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ile osób zatrudnia CoverTree?

Jaki jest przewidywany czas trwania projektu?

Jakie doświadczenie mają programiści w tym zespole?

Jakie są godziny pracy zespołu?

Czy są przewidziane wyjazdy do klienta?

Chcesz dołączyć do zespołu?

Poznaj inne projekty

Nazwa projektu
originalph2.jpeg

Patchwork Health

CT.webp

Covertree

lusid.png

Lusid

Pelago

incard3.png

Incard

GaiaLens2.png

GaiaLens

Logo (1).png

Mindsec

surein-logo.png

SureIn

Logo (1).png

Canex

TPH Global

Sohar Health

Masz pytania?

Odezwij się do nas