Gaia Lens Logo.webp

Jak i na czym zarabiać? Wie o tym GaiaLens – aplikacja dla inwestorów giełdowych, którzy chcą inwestować w akcje firm.

GaiaLens szczegółowo analizuje wskaźniki ESG (tj. Environment — Social Responsibility — Governance) dla 19 tyś firm notowanych na giełdzie. Na ich podstawie, inwestor otrzymuje informacje o tym, czy spółka, w którą chce lokować środki działa na rzecz pracowników, lokalnej społeczności i środowiska naturalnego.

Aplikacja monitoruje portale typu Yahoo Finance i Twitter w celu uzyskania dodatkowych danych, które mogą wpływać na scoring ESG, który wyliczany jest na podstawie AI. Zwiększa to szanse świadomego oraz etycznego inwestowania.

Aby lepiej zarządzać akcjami firm, GaiaLens pozwala tworzyć użytkownikom portfele inwestycyjne, dla których generowane są odpowiednie wykresy i tabele, a prezentowane w nich dane aktualizowane są raz na 24h.

GL-gif.gif

Plan rozwoju produktu

W najbliższym czasie chcemy stworzyć bibliotekę komponentów headless components i zastąpić nimi Material UI. Obecnie aplikacja dostępna jest jako brand GaiaLens, ale w przyszłości stanie się produktem white label.

Nasz wkład w projekt

Nasz zespół odpowiada za rozwój aplikacji po stronie front-endu. W projekt zaangażowaliśmy trzech naszych Developerów, którzy odpowiadają za prezentowanie i wyświetlanie danych po stronie front-endu. Cały czas pracujemy nad jakością kodu i eliminowaniem długu technicznego. Udało nam się przepisać 75% kodu z JS na TS.

W projekcie pracuje również nasz QA Engineer — odpowiada za testy obciążeniowe i automatyzujące w Playwright.

GL4.png

Technologie w projekcie

Front-end

Unofficial_JavaScript_logo_2.svg

JavaScript

Typescript_logo_2020.svg

TypeScript

next.js.png

NextJS

mui.png

MaterialUI

Organizacja pracy zespołu

Nasz zespół pracuje bezpośrednio z zespołem klienta. Team spotyka się regularnie w poniedziałki i w piątki. Pracę opieramy na sprintach i regularnym code review.

GL3.png

Dlaczego warto tu pracować?

Produkt daje możliwość współpracy z doświadczonymi Fullstack Developerami. Nasi programiści mają bezpośredni wpływ na wybór rozwiązań po stronie Frontendu.

W tym projekcie pracuje się z czystym SQL’em, tworzy się zapytania do skomplikowanych i olbrzymich baz danych, co pozwala podnieść umiejętności w tym zakresie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ile osób zatrudnia GaiaLens?

Jakie doświadczenie mają programiści w tym zespole?

Jakie są godziny pracy zespołu?

Czy przewidziane są wyjazdy do klienta?

Jaki jest przewidywany czas trwania projektu?

Poznaj inne projekty

Nazwa projektu
originalph2.jpeg

Patchwork Health

CT.webp

Covertree

lusid.png

Lusid

Pelago

incard3.png

Incard

GaiaLens2.png

GaiaLens

Logo (1).png

Mindsec

surein-logo.png

SureIn

Logo (1).png

Canex

TPH Global

Sohar Health