finbourne.png

W dzisiejszych, niełatwych czasach, inwestycja kapitału wymaga analizy ryzyka i zmiennych rynkowych. Żeby proces ten był łatwy i przyjemny, firma Finbourne stworzyła produkt Lusid do zarządzania portfelem inwestycyjnym dla zróżnicowanych budżetów. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może samodzielnie używać danych do symulacji i prognozować zyski w określonym przez siebie czasie.

Ale jak w przejrzysty i łatwy w odbiorze sposób zaprezentować otrzymane dane? My mamy na to sposób!

Jak do tego doszło?

Lusid to nasz najstarszy klient. Współpraca rozpoczęła się w 2017 r. Firma zgłosiła się do nas z prośbą o wsparcie w przebudowie frontendu i designu całego produktu. Zaczęliśmy od pracy nad nowym interfacem użytkownika, który napisaliśmy w Angularze. Drogę do sukcesu ułatwiła nam wiedza domenowa z obszaru finansów i umiejętność projektowania produktów zgodnych z najnowszymi trendami UX/UI. Tak rozpoczęła się nasza wspólna przygoda, która nieprzerwanie trwa do dzisiaj. Produkt jest dostępny na rynku. Ma na swoim koncie stałe finansowanie i plany ciągłego rozwoju.

Zrzut ekranu 2022-08-12 o 08.56.58.png

Nad czym pracujemy?

W ostatnim czasie dokonaliśmy upgradu Angulara z wersji 10 na 15. Wiązało się to z aktualizacją innych narzędzi jak np. Cypress’a, czy migracją z tslint na eslint. Wdrożyliśmy Prettiera. Pracujemy nad stroną FINBOURNE, pod kątem zmian wizualnych i funkcjonalności biznesowych, gdzie można wykazać się znajomością Gatsby. Implementujemy dynamiczne motywy aplikacji zmieniające jej wygląd (tj. jasny, ciemny, high contrast). Wdrożyliśmy Storybooka.

Cały czas rozwijamy dashboardy dla userów, dzięki którym użytkownicy będą mogli całkowicie konfigurować widoki danych zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. Dodatkowo pracujemy nad widokami biznesowymi, które są powiązane z zarządzaniem aktywami giełdowymi. Nie zapominamy o naprawie napotykanych błędów i ciągłej pracy nad jakością tworzonych rozwiązań.

Jesteśmy w trakcie implementacji stora (ngxs), którego celem jest pozbycie się naszego customowego state managementu. Rozwijamy portfolia aktywów i aplikacje dla poszczególnych transakcji.

finbourne-lusid-portfolio-comparison-scaled.jpeg

Technologie w projekcie

Front-end

Angular_full_color_logo.svg.png

Angular

ngxs.png

ngxs

gatsby-logo-b9f26a3d8b2476c97cb59a1299909d85.png

Gatsby

cypress-io-logo-round.png

Cypress

jest.png

Jest

Dlaczego warto tu pracować?

Nasi programiści mają znaczny wpływ na wybór rozwiązań i narzędzi w projekcie. Są integralną częścią zespołu developerskiego, w którym nie istnieje podział na „zespół klienta” i „podwykonawca”.

Developerzy zaangażowani w ten projekt mają możliwość pracy nad pokaźną, modułową aplikacją, w której każda mała zmiana wpływa na działanie wielu innych widoków. Przy tym rozmiarze produktu migracja z naszego customowego state mangementu na popularny ngxs stanowi nie lada wyzwanie!

Kod ma wysokie pokrycie unit testami (>80%). Każdy programista pisze również testy e2e w Cypressie. Dzięki temu podejściu można nauczyć się nowej technologii i spojrzeć zupełnie inaczej na testowanie.

Jesteśmy otwarci na nowości. Cały czas śledzimy najnowsze rozwiązania i trendy, które chętnie wdrażamy do projektu.

Nasz zespół 12 Developerów i 4 UX/UI Designerów wspieranych przez technicznego PO i SM. Jest to lekcja pracy w dużym teamie. Daje to też możliwość pair programmingu i wspólnej pracy nad większymi taskami.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ile osób zatrudnia FINBOURNE Technology?

Jaki jest przewidziany czas trwania projektu?

Jakie doświadczenie mają programiści w tym zespole?

Jakie są godziny pracy zespołu?

Czy są przewidziane wyjazdy do klienta?

Poznaj inne projekty

Nazwa projektu
originalph2.jpeg

Patchwork Health

CT.webp

Covertree

lusid.png

Lusid

Pelago

incard3.png

Incard

GaiaLens2.png

GaiaLens

Logo (1).png

Mindsec

surein-logo.png

SureIn

Logo (1).png

Canex

TPH Global

Sohar Health