long-logo-patchwork.png

Służba zdrowia to wrażliwy społecznie i technologicznie sektor. Wymaga wiedzy, umiejętności i odpowiedniego podejścia do stosowanych zmian. Podjęliśmy wyzwanie, dostarczając przemyślany i dopracowany produkt.

Patchwork to projekt z branży HealthTech — rozwiązanie tworzone z myślą o pracownikach służby zdrowia z UK. Daje im możliwość przejęcia kontroli nad czasem, miejscem pracy i finansami. Dzięki aplikacji personel medyczny może podejmować zlecenia zgodne z indywidualnymi preferencjami. Jest to również odpowiedź na braki kadrowe, które do tej pory były zapełniane przez agencje zatrudnienia. Placówki medyczne mogą bezpośrednio docierać do osób zainteresowanych stałą współpracą lub tymczasowym zleceniem. Minimalizuje to koszty zatrudnienia i umożliwia lepsze zarządzanie kadrami. To wszystko podnosi poziom opieki zdrowotnej i samą jakość leczenia pacjenta.

Poznaj produkt

Dlaczego warto tu pracować?

Patchwork daje możliwość pracy w wielu technologiach. Jest to świetne miejsce dla osób wszechstronnych, otwartych na nowe wyzwania.

Jest to miejsce, w którym można rozwijać swoje umiejętności w infrastrukturze mikroserwisów. Patchwork daje możliwość wprowadzania nowych technologii do projektów (w tym narzędzi związanych z AI).

W każdym zespole jest PM, Principal Software Engineer i co najmniej jeden Senior Engineer, którzy pomagają utrzymać jakość tworzonych rozwiązań.

Z punktu biznesowego projekty są dość skomplikowane (system NHS jest tak samo chaotyczny jak NFZ), ale daje to możliwość na rozwój umiejętności miękkich i twardych. Patchwork mocno stawia na code-pairing i dzielenie się wiedzą. Daje to możliwość uczenia się nowych rzeczy oraz sprawdzenia się w roli mentora.

W projekcie odnajdą się osoby z umiejętnościami miękkimi, które lubią analizować wymagania zgłaszane przez managerów produktu. Jak w każdej firmie produktowej ważne jest dostarczenie funkcjonalności, na jaką jest zapotrzebowanie w określonym czasie. W osiągnięciu tego celu na pewno pomocna jest dobrze zorganizowana praca i dobre praktyki, których w projekcie nie brakuje!

Nasz wkład w projekt

Ostatnie lata to dla Patchworka intensywna faza wzrostu. Produkt cieszy się dużą popularnością na rynku w UK. Klient zgłosił się do nas przed kolejną turą finansowania ze strony NHS — odpowiednika NFZ w UK.

Dla zespołu Patchworka był to kryzysowy moment. Potrzebowali szybkiego wsparcia, doświadczonych Ruby developerów i specjalistów QA. I tak oto do projektu weszliśmy my, cali na biało. Podjęliśmy decyzję o zmianach w architekturze, zrobiliśmy refactoring kodu i przygotowaliśmy nowe funkcjonalności. Uratowaliśmy klienta z opresji, który od tamtej pory nazywa nasz zespół Polish Army!

Projekt składa się z 10 zespołów, które pracują nad rozwojem poszczególnych modułów, które umożliwiają pracownikom samodzielnie tworzyć grafik, a placówkom medycznym zarządzać kadrami. Aplikacje uwzględniają uwarunkowania prawa pracy w UK. Dodatkowo tworzone funkcjonalności pozwalają bezpośrednio docierać do pracowników tymczasowych i zarządzać danymi osobowymi, które są dostarczane przez użytkowników i przetwarzane przez szpitale.

Technologie w projekcie

Back-end

Ruby_On_Rails_Logo.svg.png

Ruby on Rails

rspec.png

RSpec

Kotlin

Front-end

react_d135fe8923.png

React

Typescript_logo_2020.svg

TypeScript

API

graphql_33bc28735a.png

GraphQL

Nad czym pracujemy?

Wprowadzamy usprawnienia w procesie planowania zmian personelu medycznego przez funkcję Service Plan. Jej celem jest skrócenie czasu poświęcanego na tworzenie harmonogramów dla lekarzy.

efficient-rostering-software-1-1000x626.png

W tym roku zostanie zwiększona liczba klientów, którzy korzystają z agencji zatrudnienia pracowników tymczasowych. Dla tych placówek tworzymy system automatycznego podnoszenia stawek, na podstawie ustawień wprowadzanych przez szpitale. Cały czas pracujemy nad usprawnieniem funkcji payrollu i wprowadzamy zmiany w module, odpowiadającym za grupowe zarządzanie zmianami w szpitalu.

compare-agency-and-bank-staff-1000x701.png

Około dwa razy w miesiącu, każdy programista pracuje na supporcie. Zadania tam skupiają się na przeglądzie ticketów i implementowania zmian według priorytetów.

Plan rozwoju produktu

Planujemy pracować nad usprawnieniem poszczególnych modułów, w celu zwiększenia satysfakcji użytkowników i klientów. Priorytetem jest dla nas funkcja tworzenia harmonogramów i ograniczenie czasu potrzebnego na ich generowanie.

Zmieniło się również podejście do technologii. Z Ruby przechodzimy na Kotlin, w którym napiszemy serwisy monorepo. Po stronie frontendu dążymy do stworzenia Turborepo. W tym celu musimy ujednolicić projekty frontendowe, tak by mógłby one korzystać z tych samych komponentów i konfiguracji.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ile osób zatrudnia Patchwork?

Jaki jest przewidywany czas trwania projektu?

Jakie doświadczenie mają programiści w tym zespole?

Jakie są godziny pracy zespołu?

Czy są przewidziane wyjazdy do klienta?

Poznaj inne projekty

Nazwa projektu
originalph2.jpeg

Patchwork Health

CT.webp

Covertree

lusid.png

Lusid

Pelago

incard3.png

Incard

GaiaLens2.png

GaiaLens

Logo (1).png

Mindsec

surein-logo.png

SureIn

Logo (1).png

Canex

TPH Global

Sohar Health