long-logo-patchwork.png

Służba zdrowia to wrażliwy społecznie i technologicznie sektor. Wymaga wiedzy, skilla i odpowiedniego podejścia do stosowanych zmian. Podjęliśmy wyzwanie, dostarczając przemyślany i dopracowany produkt.

Patchwork to projekt z branży HealthTech — rozwiązanie tworzone z myślą o pracownikach służby zdrowia z UK. Daje im możliwość przejęcia kontroli nad czasem, miejscem pracy i finansami. Dzięki aplikacji personel medyczny może podejmować zlecenia zgodne z indywidualnymi preferencjami. Jest to również odpowiedź na braki kadrowe, które do tej pory były zapełniane przez agencje zatrudnienia. Placówki medyczne mogą bezpośrednio docierać do osób zainteresowanych stałą współpracą lub tymczasowym zleceniem. Minimalizuje to koszty zatrudnienia i umożliwia lepsze zarządzanie kadrami. To wszystko podnosi poziom opieki zdrowotnej i samą jakość leczenia pacjenta.

Poznaj produkt

Dlaczego warto tu pracować?

Od strony technicznej można rozwijać się poprzez budowanie API w GraphQL. Jest ono konsumowane przez liczne aplikacje mobilne i webowe. Na jednym repozytorium plików zbudowane są trzy produkty współdzielące jedną bazę danych — dostarcza to wyzwań związanych z ich optymalizacją i wymaga kreatywnego myślenia.

Quality Assurance jest wdrożone na najwcześniejszych etapach odkrywania produktu, dzięki czemu możemy od samego początku wpływać na jakość. Nasi inżynierowie QA ściśle współpracują z developerami, aby pomóc im w rozwiązywaniu problemów. Osiągamy to poprzez pracę w parach w celu dopracowania konkretnego zadania.

Nasi ludzie mają wpływ na rozwój produktu i często proponują wdrożenie nowych rozwiązań. W projekcie odnajdą się osoby z umiejętnościami miękkimi, które lubią analizować wymagania zgłaszane przez managerów produktu. Jak w każdej firmie produktowej ważne jest dostarczenie funkcjonalności, na jaką jest zapotrzebowanie w określonym czasie. W osiągnięciu tego celu na pewno pomocna jest dobrze zorganizowana praca i dobre praktyki, których w projekcie nie brakuje!

Nasz wkład w projekt

Ostatnie lata to dla Patchworka intensywna faza wzrostu. Produkt cieszy się dużą popularnością na rynku w UK. Klient zgłosił się do nas przed kolejną turą finansowania ze strony NHS — odpowiednika NFZ w UK.

Dla zespołu Patchworka był to kryzysowy moment. Potrzebowali szybkiego wsparcia, doświadczonych Ruby developerów i specjalistów QA. I tak oto do projektu weszliśmy my, cali na biało. Podjęliśmy decyzję o zmianach w architekturze, zrobiliśmy refactoring kodu i przygotowaliśmy nowe funkcjonalności. Uratowaliśmy klienta z opresji, który od tamtej pory nazywa nasz zespół Polish Army!

Projekt składa się z pięciu zespołów, które pracują nad rozwojem poszczególnych modułów. Moduły umożliwiają pracownikom samodzielnie zarządzać grafikiem, a placówkom medycznym zarządzać kadrami. Aplikacje uwzględniają uwarunkowania prawa pracy w UK. Dodatkowo tworzone funkcjonalności pozwalają bezpośrednio docierać do pracowników tymczasowych i zarządzać danymi osobowymi, które są dostarczane przez użytkowników i przetwarzane przez szpitale.

Technologie w projekcie

Back-end

Ruby_On_Rails_Logo.svg.png

Ruby on Rails

rspec.png

RSpec

sideq.png

Sideq

mysql.svg

MySQL

Front-end

Ruby_On_Rails_Logo.svg.png

Ruby on Rails

react_d135fe8923.png

React

API

graphql_33bc28735a.png

GraphQL

Mobile

react_d135fe8923.png

React Native

Quality Assurance

Typescript_logo_2020.svg

TypeScript

cypress-io-logo-round.png

Cypress

Nad czym pracujemy?

W chwili obecnej jest to monolit — rozwiązanie to pozwala szybko wdrażać nowe funkcjonalności, co w przypadku startupu jest bardzo istotne. Na potrzeby projektu stworzyliśmy dwa mikroserwisy napisane w Ruby i Python.

Jesteśmy podzieleni na podzespoły. Część z nas odpowiada za utrzymanie głównego produktu firmy i implementację nowych rozwiązań. Wiąże się to z potrzebą poznania różnych obszarów działania aplikacji i zależności między nimi.

Zrzut ekranu 2022-07-26 o 11.09.07.png

Rozwijamy aplikację do zarządzania procesami kadrowymi i finansowymi pracowników. Wprowadzamy nowy system wyliczania wynagrodzeń, który uwzględnia zmiany i stawki godzinowe w konkretnej placówce medycznej, podatki i marże naliczane pracownikom zatrudnionym przez agencje zatrudnienia. Silnik bazuje na danych przesłanych do serwera poprzez arkusz Excela. Taki arkusz posiada skomplikowaną strukturę, którą należy odpowiednio odczytać i przerobić na elementy bazy danych. Istotna w tym procesie jest walidacja danych i wykonanie poprawnych obliczeń dla konkretnej zmiany.

patchwork web i mobile.png

Rozbudowujemy też moduł do zarządzania dyżurami i grafikami lekarzy. Wymaga to od nas napisania silników, które uwzględniają przepisy prawa pracy związane z zapewnieniem przerw pomiędzy dyżurami i dniami pracującymi. To rozwiązanie pozwala pracownikom w znacznie łatwiejszy sposób ubiegać się o urlop.

W najbliższym czasie planujemy usprawnić UX procesu rezerwowania danej zmiany, poprzez aktualizację obecnych widoków do tzw. „interaktywnego kalendarza”.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ile osób zatrudnia Patchwork?

Jaki jest przewidywany czas trwania projektu?

Jakie doświadczenie mają programiści w tym zespole?

Jakie są godziny pracy zespołu?

Czy są przewidziane wyjazdy do klienta?

Poznaj inne projekty

Nazwa projektu
originalph2.jpeg

Patchwork Health

CT.webp

Covertree

lusid.png

Lusid

Pelago

moojo.jpeg

Moojo

incard3.png

Incard

GaiaLens2.png

GaiaLens

surein-logo.png

SureIn

Vaticle

Sohar Health