Sohar Health.svg

Jak za pomocą technologii wspierać osoby dotknięte chorobą psychiczną? Jak ułatwić im dostęp do specjalistów?

Z pomocą przychodzi Sohar Health – firma, która tworzy aplikację, która sprawdza, czy posiadane przez pacjenta ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia chorób behawioralnych.

Obecnie produkt rozwijany jest na rynku USA, gdzie aż 60% kosztów leczenia finansowych jest przez sektor prywatny. Ze względu na zależności pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi, sprawdzenie polisy pacjenta przez placówki medyczne odbywa się przez call center, co znacznie opóźnia możliwość niesienia pomocy pacjentom.

W tym celu Sohar tworzy narzędzie, którego zadaniem jest odpytywanie API, dostępnych na rynku ubezpieczycieli o zakres polisy. Dzięki tej platformie lekarz otrzymuje zweryfikowaną i szybką informację na temat posiadanego przez pacjenta ubezpieczenia oraz wie, czy pokrywa ono koszty leczenia oraz terapii.

Rozwiązanie znacznie skraca czas i ryzyko kosztów po stronie pacjentów i placówek medycznych.

Technologie w projekcie

Back-end

nodejs_a41b408c38.png

Node.js

Typescript_logo_2020.svg

TypeScript

aws_2cd92394f3.svg

AWS

Cognito

Terraform

EventBridge

mysql.svg

MySQL

Nasz wkład w projekt

Współpracę z Sohar Health rozpoczęliśmy w sierpniu 2023r. Produkt jest w fazie intensywnego rozwoju. Obecnie posiada dwa dashboardy, które obsługują potrzeby userów i administratorów. Obecnie integrujemy się z kolejnymi firmami ubezpieczeniowymi, dzięki czemu z rozwiązania Sohar może korzystać większe grono pacjentów.

Chcesz wiedzieć więcej?

Ile osób zatrudnia Sohar Health?

Jaki jest przewidywany czas trwania projektu?

Jakie są godziny pracy zespołu?

Czy są przewidziane wyjazdy do klienta?